Nákupný zoznam online

Tak nenápadná aplikácia  ako Google Keep a tak výbornú službičku je schopná poskytnúť pre ľudí, ktorí pri nákupe spoliehajú na starostlivo pripravený “nákupný zoznam” . Je dostupná na počítači, tablete po prihlásení sa k účtu Google, rovnako ako je možné si ju nainštalovať do mobilu (kde ju využívame asi najviac).

Práca s Google Keep funguje na jednoduchom intuitívnom princípe. Vzhľad evokuje farebné lepiace papieriky “Post-it-Notes”, ktoré poznáme napríklad z kancelárií. Umožňuje vytvárať zoznamy položiek s možnosťou ich odškrtávania, úpravy, odstraňovania, skrátka ich neprestajnej aktualizácie. A to sa presne hodí na neustále vznikajúcu potrebu zásobovania našich domácností.  Poznámky je možné vkladať klasickým písaním na klávesnici, ale taktiež pomocou zvukového záznamu a obrázka (fotky). Ďaľej je možné ich farebne rozlíšiť, formátovať text do odstavcov (stromovej štruktúry), rýchlo v nich vyhľadávať, archivovať ich alebo niekomu zaslať pomocou správy, emailu či vložením/uploadovaním obsahu do inej aplikácie.

Nižšie uvádzame v bodoch, prečo nakupujeme už iba s digitálnym zoznamom:

  • Plne nahrádza papierové zoznamy a je vždy po ruke, čo  dnes často v preklade znamená v mobile 
  • Nákupný zoznam môžete tvoriť kedykoľvek a kdekoľvek v reálnom čase potreby (plynule za behu života, takže nemusíte dlho loviť v pamäti pri jeho zostavovaní) 
  • Je prítupný na dopĺňanie a zmeny z rôznych zariadení (PC, mobil …) a vďaka synchronizácii si drží aktuálnosť
  • Môžete ho zdieľať s ostatnými – čo sa viac než hodí v spoločnej domácnosti
  • Umožňuje si nastaviť pripomienku pre danú poznámku (zoznam)

Úplne nečakane nás už stihol aj pobaviť v situácii, kedy jeden z nás (on) sa ho striktne držal v obchode pri brázdení nákupnými uličkami a druhý (ona) neúnavne pracovala na jeho rozširovaní z domu. A rozšírila rýchlym prediktívnym písaním o “sušené dojčatá” a “kakaové nohy”.

Našli sme pre neho i ďalšie využitie v podobe zoznamu prianí/darčekov tzv. “Wishlistu”, zoznamu  filmov, ktoré si chceme pozrieť, prípadne knižiek, ktoré si prajeme prečítať. Môže sa hodiť i na zoznam vecí, ktoré si zamýšľate so sebou zabaliť, ak niekam cestujete. Prosto všade tam, kde veci nepotrebujete držať sústavne v hlave, a zároveň na nich nechcete zabudnúť. Pokojne sa s nami podeľte o ďalšie praktické tipy a nápady. Na aký účel Vám Google Keep poslúžil, ako sa s ním nakupuje, a či Vás tiež nejako príjemne pobavil ???