Google kalendár “na doma”

V neprekonateľnej snahe byť vysoko efektívnymi a neuveriteľne zorganizovanými pri hospodárení s časom, využívame v pracovnom prostredí zdieľané kalendáre.  Sú zdrojom náležitých informácii o dostupnosti našich spolupracovníkov.  Dá sa s nimi ušetriť kopec času stráveného dohadovaním sa na možnostiach. S ich pomocou si to môžme presne , bez zbytočných rečí nacieliť na voľnú medzierku v dni a prísť s pozvánkou/návrhom ako jeden dokonalý plánovač.

Možno už menšiu časť z nás napadne, že i súkromí v našich blízkých kruhoch (rodinných, priateľských atď.) sa hodí táto dostupnosť pri plánovaní spoločného času . V žiadnom prípade nemám na mysli prílišné sledovanie a ani chorobné monitorovanie života našich milovaných cez elektronické zariadenia ! Hovorím o plánovaní spolu tráveného času, ktorý si vyžaduje organizáciu zo samotnej podstaty (návštevy, spoločenske akcie, podujatia, športy, krúžky, služobné cesty, detičky, babičky, zariaďovanie rôznych záležitostí ) …a mohli by sme pokračovať donekonečna. Práve tam sa často fláka naša pozornosť v kombinácii s pamäťou a rada sa prejavuje nedbalosť v dostatočnom a jasnom informovaní tých, ktorých sa to týka.

Preneste trošku tej pracovnej špičkovej zorganizovanosť do svojích životov a ušetrite si zamotané situácie, v ktorých mávame tendencie to tomu druhému spočítať zato, že s niečím  nepočítal.

Google-Calendar

Skúste Vaše plánované chvíle navzájom jasne sprehľadniť pomocou spoločného zdieľaného kalendára, ktorý máte po ruke (rozumej : v mobile) vždy v prípade, že sa potrebujete aktívne alebo pasívne zariadiť s ohľadom na Vašich blízkych.

Nezabudnite však data do neho poctivo vkládať a aktualizovať 🙂 S tým, ako to všetko zariadiť a udržať v chode sa môžete oboznámiť pri čítaní ďaľej.

Věřím, že většina z Vás už Google účet má (a možná o tom ani neví…), pokud vlastníte mobil s Androidem, museli jste si účet vytvořit, abyste mohli s telefonem pracovat. No a když už máte účet, proč ho smysluplně nevyužít.

Pro používání Google kalendáře ani nemusíte aktivně pracovat s Google mail službou, pěkně to spolu funguje, ale není nutné.

Pokud nemáte Google účet, vytvořte si ho pro sebe a svoji drahou polovičku, trvá to jen chvilku. Zde je návod

Následně v Androidu nebo iOS přidáte účet tímto postupem.

Jakmile máte účty vytvořeny a telefony nastaveny už je velice jednoduché sdílet kalendáře. Postupujte dle návodu a doporučuji vytvořit kalendář nový, který bude odlišný od Vašeho hlavního, například “Rodinný”. Tímto krokem zajistíme možnost zachovat si osobní kalendář pro události, které nechcete nebo nepotřebujete sdílet a budete používat rodinný kalendář pouze pro společné plánování.

Kalendář bude k dispozici na mobilu, ale také na webu, pokud se budete chtít podívat z počítače.

Abychom si na mobilu zpřehlednili všechny naše kalendáře, začali jsme používat widgety (každý má svůj oblíbený), které umí barevně odlišit osobní, firemní a sdílený kalendář.

Varianta 1: Agenda Widget
Varianta 2: Calendar Widget

calendar_agenda-widget.png   widget-device

Od teď už budete mít život doslova jak na/v dlani 🙂

Ešte jedna dôležitá vec na záver :  Pozor, aby sa používanie Google kalendára nestalo náhradou za prirodzenú osobnú komunikáciu medzi dvoma ľuďmi usilujúcimi sa o zladenie.

Svěřte se nám se svými zkušenostmi z používání, neváhejte do komentářů přidat svůj dotaz, rádi odpovíme.