Webinár

TERMÍN KONANIA: 20. mája 2021
ČAS A ROZSAH: 18.00 – 20.00 hod
FORMÁT: online Zoom meeting
MIESTO: je definované Vaším pohodlím. Urobte prosím všetko preto, aby ste sa cítili dobre.

Vaše rozhodnutie ma zaujíma, preto prosím o vyplnenie formulára

Reč Emócií

Ako sa cítite práve v tejto chvíli? Ako presne si to dokážete pomenovať a až kedy si to dokážete uvedomiť? Čo ak Vám poviem, že neexistujú pozitívne a ani negatívne emócie?
Čo ak sa Vy môžete stať expertom na svoje emócie a oni už sú expertom na Váš život?
Čo ak existuje stredná cesta pre súžitie s nimi? Čo potom?


Čo potom?

Po nadobudnutí empatických zručností dostane Váš život vznešenejšiu podobu. Nebudete viac bábka vlečená emóciami. Vaše (nechcené) emócie nebudú problémom, ktorý Vás vyhadzuje z rovnováhy, za ktorý sa treba hanbiť, ktorého sa treba nutne zbaviť a to všetko v úpornej snahe za (chceným) šťastím. Vaše emócie sa stanú Vašimi spoľahlivými partnermi, ktorých pravdivosť Vás bude na ceste životom sprevádzať a pomáhať v momentoch rozhodovania.

Pre koho je webinár určený?

Ak dýchate, premýšľate a cítite, potom je tento webinár pre Vás. Už teraz disponujete vrodenou empatiou a Vaše emócie sa snažia neprestajne s Vami komunikovať. Jediné, čo Vám (a aj mne) naša kultúra neukázala je, ako s nimi empaticky pracovať, dať im priestor a šancu, aby k nám mohli skutočne prehovoriť. Áno učíme sa myslieť pozitívne, aby sme sa cítili dobre a snažíme sa nepripúšťať si to zlé. Tento spôsob však zatracuje naše hnevy, strachy a smútky namiesto toho, aby sme ich prijali do svojej celistvosti.

Čo bude náplňou nášho stretnutia:
  • pomenujeme si 4 kľúčové presvedčenia, ktoré nám bránia v prijatí darov emócií,
  • ukážeme si základné empatické techniky pre prácu s emóciami, vychádzajúce z emócií,
  • aj keď nám náš časový rámec nedovoľuje rozprávať sa o všetkých emóciách, povieme si akú významnú úlohu v našom živote zohráva a ako sa spriateliť s naším: hnevom, strachom, smútkom a nevynecháme ani radosť,
  • vytvoríme si empatický priestor na zodpovedanie prípadných otázok.
Vedeli ste, že …

Slovo Stres nie je emócia. Slovo “Stres”, ktoré sme prijali do svojho emocionálneho slovníka, je termín zo sveta fyziky. Znamená tlak, silu, ktorá je vyvíjaná jedným predmetom na druhý. Vyjadruje tiež vnútornú odolnosť voči externým silám, ktoré na predmet pôsobia.
Kedykoľvek sa označíme za “vystresované”, už nie sme za seba zodpovedné. Sme obeťou problémov, ktoré na nás tlačia zvonku. Už nemusíme cítiť nič iné, pretože máme stres.
Poďme prestať ukrývať svoje emócie za slovo “stres” a dovoľme si vedome ucítiť hnev, hanbu, zlosť, smútok, úzkosť, strach, paniku … a radosť z toho, že sme pochopili, čo nám prišli ukázať.

Budem sa na Vás tešiť!